Pračka s předním nebo vrchním plněním? Výhody a nevýhody uvnitř článku!

Pračka s předním nebo vrchním plněním? Rozhodli jste se využít zajímavé předvánoční akce na novou pračku? Nemůžete se zorientovat v nabídkách jednotlivých e-shopů a výrobců? Nevíte, zda zvolit pračku s vrchním nebo bočním plněním? Pokud jste alespoň na jednu z výše uvedených otázek odpověděli kladně, pak je tento článek určen právě vám. Jeho součástí bude porovnání výhod a nevýhod, které jsou s jednotlivými modely neodmyslitelně spojené.

Pračky s vrchním plněním

Pokud si takovou pračku představíte nebo si ji vyhledáte v sortimentu e-shopu, pak nám zajisté dáte za pravdu, že tyto modely praček jsou z hlediska místa velmi úsporné. Hodí se proto do menších koupelen anebo kuchyní, jež jsou doménou zejména panelákových bytů a garsoniér. Taková pračka s vrchním plněním nezabere mnoho místa, což se ovšem odráží v jejím vnitřním prostoru. Ten není příliš uzpůsoben pro potřeby mnohočlenné rodiny, proto se hodí spíše pro mladé páry, studenty nebo osoby vyznávající singles styl. Ceny praček s vrchním plněním se pohybují od 6 do 21 tisíc.

Pračky s bočním plněním

Tento typ praček disponuje většími rozměry stejně jako prostorem samotného bubnu. Pokud tedy máte v koupelně či kuchyni dostatečný prostor nebo je součástí vaší rodiny více členů, pak vsaďte na modely s bočním plněním. Tento typ praček zakoupíte v cenovém rozmezí od 4 500 do 20 000 Kč. Ty nejdražší modely pracují s vodní párou a vyznačují se maximální energetickou úsporou a množstvím praktických funkcí.

Jaký je tedy výsledek?

Z výše uvedeného tedy vyplývá, že pračky s vrchním plněním jsou ideální pro páry nebo menší rodiny, jež disponují omezeným prostorem v koupelně či kuchyni. Rodiny s dětmi a dostatečným prostorem pak upotřebí spíše pračku s bočním plněním, která pojme více prádla, čemuž však odpovídají také její rozměry.

Komentáře